Nejméně sedm lidí usmrtil v noci na neděli střelec v americkém státě Michigan. Útočník jezdil po městě a náhodně střílel na kolemjdoucí.

Policii se podezřelého muže podařilo dopadnout. Mluvčí kalamazooské policie Paul Matyas ujistil, že skutečně byl dopaden pachatel vražedné střelby. "Hrozba pro veřejnost pominula. Víme, že je to náš podezřelý. Je ve vazbě," řekl na dotaz televizní stanice WWMT-TV.

Střelec se pohyboval v oblasti města Kalamazoo, asi 140 mil západně od Detroitu. Místní bezpečnostní složky dříve oznámily, že pátraly po bělochovi ve věku mezi 40 a 50 lety v Chevroletu typu SUV.

"Vypadá to na náhodný akt násilí. Celou událost právě prošetřujeme," prohlásil dřív místní policejní šéf Jeff Hadley.

Před půl jednou michiganského času pak policie oznámila, že podezřelého zadržela. Muž v autě, který odpovídal popisu, při zatčení nekladl odpor, napsala agentura Reuters

Policie zatím pouze upřesnila, že jde o 45letého bělocha. Potvrdila, že použil automobil Chevrolet HHR SUV černé barvy.

"Je důležité, aby veřejnost věděla, že máme podezřelého ve vazbě. Věříme, že jsme událost právě vyřešili," uvedl podle listu The Guardian Dale Hinz z michiganské policie s tím, že zbraně v jeho autě byly zabaveny.

Zločinec si zřejmě oběti vybíral náhodně. Zabíjel na třech parkovištích – u restaurace Cracker Barrel, u obchodního zastoupení jedné automobilky a u obytného komplexu.

Útočník zabil i osmiletého chlapce. Zastřelil ho spolu s jeho otcem na parkovišti u obchodního zastoupení. Největší spoušť napáchal útočník na parkovišti u restaurace, kde usmrtil čtyři lidi. Zde také zranil dívku, která zemřela později.

Na třetím místě, na parkovišti u obytného komplexu, několikanásobný vrah několikrát postřelil ženu, kterou údajně doprovázely tři děti. Stav této ženy je kritický.