jack-nicholson-youtube-192.jpgAmerický herec Jack Nicholson se tak přidal po bok dalších celebrit jako např. filmový režisér Steven Spielberg, zpěvačka Barbara Streisandová nebo herečka Eva Longoria, které podporují demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. (Na video se podívejte ZDE)

Podle počítadla serveru youtube.com již klip od jeho publikování vidělo přes 1,2 miliónu návštěvníků. Navíc na serveru je několik dalších verzí se stejným obsahem, které také již čítají několik stovek tisíc shlédnutí. Celkově tedy mohl již klip nasbírat kolem 2 milionů shlédnutí.

"Hubba hubba hubba, money, money money, who do you trust?" ptá se na úvod klipu Nicholson ve své roli padoucha Jokera z filmu Batman.

"There is nothing honester and sexier, believe me gentlemen than a woman that you have to salute in the morning," říká Nicholson na konci klipu.

Klip je sestavený z úryvků z filmů Batman, Shining, Čínská čtvrť a Pár správných chlapů, které prolínají heslovité nápisy. Na konci se objeví prohlášení skutečného Nicholsona, který "potvrzuje pravdivost celého sdělení."

Nicholsonův klip je dalším důkazem využívání internetu pro vedení americké prezidentské kampaně prostřednictvím celebrit. Demokratického rivala Clintonové Baracka Obamu naopak již dříve podpořili například moderátorka Oprah Winfreyová anebo herci Robert De Niro či George Clooney. (O podpoře Baracka Obamy si přečtěte ZDE)

Protistranu republikánů zase propaguje například Sylvester Stalone, který je stopencem Johna McCaina.

Klip s Jackem Nicholsonem podporující Hillary Clintonovou

Zároveň se však na témže serveru objevila i parodie na výše zmíněnou Nicholsonovu "video podporu" Clintonové, která naopak končí slovy "Volte Obamu". Na rozdíl od vážně míněné podpory však má výrazně nižší sledovanost.

Parodie na Nicholsonovu propagaci Clintonové