Běžela 83. minuta. Dortmund vedl nad Friburgem 2:1 a Jakub Blaczczykowski se po chybě domácího brankáře zničehonic ocitl před prázdnou brankou.

Ve velkém vápně nebyl nikdo jiný a polský záložník, který nosí na zádech jmenovku "Kuba", tak v klidu mohl pojistit vedení lídra Bundesligy. Jeho střela se ovšem k překvapení všech nevešla mezi tři tyče.

Borussia pak musela do poslední vteřiny bránit těsný výsledek. Freiburg situace z 83. minuty nastartovala k mohutnému závěru. Hosty podržel dvěma skvělými zákroky brankář Weidenfeller, jednou dokonce zvonilo břevno jeho branky.

Polský smolař byl po zápase pochopitelně šťastný, že jeho tým těsné vedení nakonec udržel. "Nejsem první ani poslední, komu se to stalo. Není to tak zlé, když jsme vyhráli. Ale mrzí mě to a vypadá to hloupě,“ přiznal Blaczczykowski.

"Mohl si vybrat jakoukoli možnost zakončení, on ale zvolil tu nejhorší. To se stává,“ podržel svého svěřence trenér Jürgen Klopp, který ovšem jedním dechem dodal: "U něj je však problém, že ve vyložené šanci selhává opakovaně.“

Naopak Nuri Sahin si ze svého spoluhráče lehce utahoval "Jistě teď bude na youtubu oblíbený,“ usmíval se Blaczczykowského kolega ze zálohy Dortmundu.