Na oficiální cestě v USA nečekalo ministra financí a šéfa hnutí ANO jen zdvořilostní potřásání rukou s bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem nebo generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. Narazil také na kritické hlasy. Například americký zpravodajský web Foreign Policy Babiše označil za hrozbu české demokracie. 

Redakce Foreign Policy si podle informací Hospodářských novin za článkem stojí. "Oslovili jsme kancelář pana Babiše před publikováním článku a jejich reakci jsme do článku vložili. Také jsme požádali pana Babiše o rozhovor. On ho ale autorům článku odmítl poskytnout. Za naším článkem si stojíme," napsal HN zodpovědný editor Foreign Policy Christian Caryl. 

Jste na své první návštěvě ve Spojených státech jako politik a hned jste se zasloužil o to, že se o vaší cestě píše ve všech novinách. Jste totiž první český politik, který si svou služební cestu platí ze svého.

Plním jen, co jsem slíbil. Když jsem vstoupil do politiky, tak jsem řekl, že nebudu stát daňové poplatníky nic. Celý můj ministerský plat jde na nadaci pro samoživitelky, platím si řidiče, platím si auto, platím si ochranku. Platím to z mých zdaněných peněz. To, že tady byly nedávno dva speciály a bylo tady nevím kolik lidí na pracovní návštěvě, tak na to jste zvyklí. Já jsem vždycky cestoval za svoje a šetřil jsem a teď cestuji a šetřím taky. Stát mi nehradí vůbec nic.

VIDEO: "Stát mi nehradí vůbec nic," říká Andrej Babiš o své cestě do USA

Andrej Babiš o své cestě do USA: "Stát mi nehradí vůbec nic"
Andrej_Babis_o_sve_ceste_do_USA_Stat_mi_nehradi_vubec_nic_

VIDEO: "Budu žalovat americký časopis."

Andrej Babiš: "Budu žalovat americký časopis."
Andrej Babiš: "Budu žalovat americký časopis."