Tisíce lidí se v Aténách zapojily do 24hodinové generální stávky. Stávkují nemocnice i jejich personál, lékárny, zaměstnanci státních médií, členové odborových sdružení, soudy a zaměstnanci státních služeb.

Vůbec nebo jen omezeně funguje městská hromadná doprava, autobusy i vlaky.

Zástupy odhodlaných občanů se shromáždily na náměstí Omonia a Klauthmonos. Spojuje je nespokojenost se situací země. Bouří se proti vysoké nezaměstnanosti, rostoucím daním a neúnosné chudobě. Požadují zaměstnání pro všechny, platy, ze kterých se dá žít, a vládu, která se postaví věřitelům a zastane se lidí. 

Hlasitě volají po okamžitém řešení kritické situace. Cedule, které nesou v rukou, hlásají "NE dohodám s věřiteli, NE chudobě a zrušení veškerých sociálních jistot!", "ANO sociálnímu státu a spravedlivému daňovému systému!", "Peníze a zaměstnance do nemocnic! Stávka, dokud nezvítězíme!", "Práci pro všechny!", "Národe, vezmi věci do vlastních rukou! Žádný MMF, žádné dohody!".

Skandují, ale na otázky se jim odpovídat nechce. "Co bych vám vykládal. Jsem tu za tátu. Důchod už mu snížili tak, že se z něj nedá žít," řekne alespoň jeden z demonstrantů. Další hlasitý účastník protestů, asi padesátiletý Aris, odpovídá: "Čeho chceme dosáhnout? To je snad jasné! Vláda je kam vítr, tam plášť. Dělá všechno, jen nevládne. Poprvé v historii je u moci levice a takový bordel udělala," zlobí se.

Jedni jsou tu, aby ukázali nevoli politice a krokům současné vlády, jiní na její podporu. Jsou tu i zástupci politických stran včetně vládní Syrizy. Jejich cílem je tlak na věřitele a dohodnutí lepších podmínek. Jednou ze "syrizovců" je i Stavrula Arnaoutakiová.

"Za lepší Řecko aktivně bojuji celý život," říká. Svou účastí chce podpořit vládu a změny, které musí provést. "Chci jim dát sílu a jeden hlas navíc v těžkém boji, který mají před sebou. Nemůžou věřitelům neustále ustupovat. Budeme při nich stát v dobrém i zlém."

I ona očekává mnoho změn, zejména snížení nezaměstnanosti. "Víme, že změny nejdou ze dne na den. Máme trpělivost, ale jen omezenou!" vzkazuje vládě.

Po projevech se všichni demonstrující a zájmové skupiny vydali na protestní pochod směrem k náměstí Syntagma. Kolem půl druhé ale demonstraci vyrušili anarchisté, kteří začali u hotelu házet Molotovovy koktejly. Způsobili věcné škody v několika obchodech.

Policie výtržníky rozehnala slzným plynem a náměstí Syntagma se poté rychle vylidnilo.