Řada egypstkých voličů dokumentuje průběh hlasování skrze mobilní telefony a sociální sítě. Přes YouTube, Twitter či Facebooku dokumentují téměř vše, na co při volbách narazí.

"V minulosti jsem sama chodila k volbám, abych je monitorovala, teď to v zemi dělá každý. Z toho je přece možné mít radost," komentovala současný přístup Egypťanů, jak jinak než na Twitteru, aktivistka a první kandidátka na hlavu státu Busajna Kámilová.

Na nový trend zareagovaly i některé zpravodajské servery, které vyhradily speciální rubriky pro videa a komentáře čtenářů. Zatím voliči upozornili na pozdě otevřené volební místnosti nebo volební kampaň před hlasovacími místy. To volební zákon zakazuje. Prohřešky se bude zabývat komise dohlížející na volby.

Internet hojně využívají i politické subjekty, včetně Strany svobody a spravedlnosti, která je záštitou Muslimského bratrstava. Uskupení je hlavním favoritem voleb.

Voliči volí poprvé od pádu prezidenta Husního Mubaraka. Volby do obou komor parlamentu jsou považována za první svobodné volby za posledních třicet let.

"Nikdy jsem nevolila, protože jsem si nebyla jistá, že je to skutečné hlasování. Tentokrát v to věřím, ale mám obavy. Nejdůležitější je, abychom byli liberální a civilizovaná země, bez fanatiků," prohlásila podle agentury AP jedna z voliček.