Každý, kdo chce odletět, musí v rentgenovém zařízení s rukama nad hlavou počkat, až si ho úředníci důkladně "prohlédnou".

Pak ale musí stejně, jako tomu bylo před instalací zařízení, pokračovat ještě k osobní prohlídce. Tam je znovu poplácáván a prohlížen úředníky.

Před týdnem svět obletěla nahrávka jistého Johna Tylera, který kontrole vyhrožoval, že ji dá zavřít, pokud mu jen sáhne na jeho přirození.

Přes prohlídku tehdy neprošel a do letadla nenastoupil. A ještě mu hrozí pokuta ve výši deseti tisíc dolarů. Na jeho podporu ale skupina Američanů vyzvala k celonárodnímu bojkotu skenerů.

A ke svému protestu si vybrali středu, den, kdy se obyvatelé Severní Ameriky sjíždějí ke svým rodinám na svátek Dne díkuvzdání.

Letiště se tak obávají, že kvůli vlně odmítnutí kontrolu podstoupit, budou letadla nabírat zpoždění. Jak informuje server USA Today letištní služba ve městě Atlanta ale zatím hlásí, že vše probíhá hladce. Zároveň ale také podotýká, že tomu za několik hodin tak být už nemusí.

Ke zrušení skenerů, které odhalí každý detail lidského těla, se minulý týden přidala také studie vědce z Arizonské státní univerzity. Ten tvrdí, že radiace, jež během skenování přístroj vyzařuje, je mnohem vyšší, než uvádějí výrobci.

Následkem tak mohou být rakovinotvorná onemocnění. Spočítal také, že pravděpodobnost teroristického útoku je stejně možná, jako toto ozáření - 1 : 30 miliónům. Přítomnost zařízení, na která si lidé stěžují, je tak podle něj zbytečná.