Americké ministerstvo obrany vyzvalo občany, aby neposílali ozbrojené muže chránit armádní náborová střediska. Domobrana kolem nich začala vznikat po útocích na dva vojenské objekty v Tennessee, při nichž Američan kuvajtského původu zabil minulý týden pět amerických vojáků.

Před centry začali hlídkovat ozbrojení civilisté. Pentagon oznámil, že jejich podporu vítá, avšak že se tak vytváří potenciálně nebezpečná situace. Vojenský personál většinou v blízkosti náborových center není ozbrojen. "Žádáme veřejnost, aby se nesnažila hlídkovat u našich objektů, protože to může nepříznivě ohrozit naši činnost a protože se vytváří bezpečnostní riziko," uvedl v prohlášení mluvčí Pentagonu Peter Cook. 

Úřady považují Muhammeda Youssefa Abdulazeeze, který střílel 18. července, za osamělého střelce, jenž zaútočil na dva vojenské objekty v Chattanooze. Motiv jeho činu není jasný, jeho samotného policie při útoku zastřelila.

Před náborovými středisky se v minulých dnech objevili muži se zbraněmi. Tvrdí o sobě, že jsou členy soukromých milicí a že chtějí chránit lidi uvnitř center. Jedna skupina se objevila v texaském Clerburneu, další v Lancasteru v Ohiu. Tam jí armáda nařídila místo opustit, když jeden z milicionářů nechtěně vypálil ze své zbraně do dlažby. Podle úřadů nic nenasvědčuje tomu, že by hrozily další útoky na náborová střediska, a vláda nemá v úmyslu změnit režim jejich zabezpečení. 

Prezident Barack Obama v rozhovoru se stanicí BBC tento týden řekl, že za největší zklamání svého působení ve funkci prezidenta považuje to, že se mu nepodařilo dosáhnout změny zákona týkajícího se zbraní. Prohlásil, že toho lituje o to víc, že se v USA stále opakuje "masové zabíjení".