Teherán ignoruje námitky opozice i západu týkající se spravedlivého průběhu voleb, které se uskutečnily před dvěma týdny. Íránská rada dva dny poté, co zamítla žádost opozice anulovat výsledky voleb, konstatovala, že prezidentské volby byly nejspravedlivějšími za posledních 30 let.

"Rada dohlížitelů téměř dokončila posuzování stížností poražených kandidátů... Můžeme s jistotou prohlásit, že při hlasování nedošlo k žádným podvodům... Posuzování ukázalo, že volby byly nejspravedlivější od revoluce," konstatoval mluvčí rady.

Požadavek na zrušení výsledků hlasování vznesli poražení kandidáti Mír Hosejn Músáví a Mahdí Karrúbí. 

Nepokoje si vyžádaly až 20 obětí z řad civilistů a osm mrtvých na straně členů dobrovolných milicí, které protesty rozhánějí. Kvůli represím se rozhodli ministři zahraničí nejvyspělešjích zemí světa G8 změnit svou agendu na nadcházejícím summitu, v pátek zároveň vyzvali Írán k dodržování základních lidských práv a svobody vyjadřování podle mezinárodních úmluv, které Teherán ratifikoval.

"Západ nás provokuje" 

Írán obviňuje z nepokojů v zemi západ. Nelíbí se mu spekulace o průběhu voleb. Teherán nejprve pohrozil, že ze země vyhostí všechny představitele z řad diplomatů. Posléze tak skutečně učinil, když propustil dva britské diplomaty. 

Prezident Ahmadínežád také pokračuje ve slovních výpadech proti Spojeným státům.  Ve čtvrtek ostře odsoudil postoj Baracka Obamy, který vyjádřil své zděšení nad násilím používaným proti demonstrantům v ulicích Íránu.

Staronový íránský prezident na něj reagoval slovy, že "se Obama nechal napálit a řekl věci, které říkával George Bush". 

Bílý dům se v pátek k jeho vyjádření vrátil a obvinil íránský režim z toho, že se snaží hledat za násilím a protesty, které zmítají především Teheránem už několik dní, Spojené státy.