Proslov bývalého prezidenta Íránu Rafsandžáního z Teheránské univerzity vysílal v přímém přenosu rozhlas - i přesto se Rafsandžání odvážil nahlas pochybovat o výsledcích červnových voleb a událostech, které následovaly. Venku před univerzitou došlo na policejní zásah slzným plynem.

Bývala hlava Teheránu v pátek na půdě univerzity vyzvala k okamžitému propuštění lidí zatčených během nepokojů, které vypukly po červnových volbách

Vyjádřil se také k červnovým volbám, jejichž výsledky mnoho lidí zpochybňuje. "Náš hlavní úkol je znovu najít důvěru, kterou lid měl a která byla do určité míry ztracena," prohlásil Rafsandžání.

"V nynější situaci není potřeba, abychom měli spoustu lidí ve vězeních. Měli bychom jim umožnit návrat k rodinám," řekl dále. Vyzval rovněž k respektování tiskové svobody v mezích zákona. Vláda se totiž po volbách snažila sdělovací prostředky kritické k jejich výsledkům umlčet a zavřela také řadu internetových stránek využívaných opozicí.

Opět slzný plyn

Poprvé po několika týdnech se na veřejnosti objevil také hlavní kritik voleb -  soupeř Ahmadínežáda a poražený  v uplynulých volbách Músáví. Seděl v přední řadě účastníků modlitby.

Modlitbu po několika týdne vedl také Rafsandžání, který je označován za pragmatického konzervativce a za Ahmadínežádova politického soupeře. Je to také vlivný duchovní.

Modlitby se zúčastnily tisíce Músávího stoupenců. Na místě byly také silné policejní oddíly a rovněž členové milicí basídží, kteří podporují Ahmadínežáda. Zahraniční servery tvrdí, že policie proti Músávího stoupencům při jejich příchodu na univerzitu použila slzný plyn a policisté v civilu zbili a odvedli jednu prominentní bojovnici za lidská práva.

Podle oficiálních výsledků volby z 12. června vyhrál Ahmadínežád se zhruba dvěma třetinami hlasů, Músáví dostal asi třetinu, další kandidáti jen zlomky. Při protestech stoupenců především Músávího, které vláda tvrdě potlačila, přišlo o život asi 20 lidí.