Špičky CIA výslovně Pákistánce žádaly, aby poznatky o tajném vrtulníku zůstaly zahaleny rouškou tajemství. Jenže Pákistánci jednali přesně opačně.

"Spojené státy mají informace, že Pákistán dal Číňanům šanci, aby se dozvěděli utajené skutečnosti o vrtulníku," citují FT americký zdroj z prostředí tajných služeb. Pákistánci umožnili Číňanům, aby si zřícený stroj vyfotili. Číňany také eminentně zajímalo, jak se mohl vrtulník vyhnout pákistánským radarům.

Pákistánský krok zhorší už tak chladné americko-pákistánské vztahy. Špičky pákistánských tajných služeb ale popírají, že by umožnily Číňanům špionáž.

Těsně po útoku požádali Američané Pákistánce, aby jim vydali zpět ruiny zříceného vrtulníku. Pákistánci ale odpověděli, že se o torzo stroje nehodlají s nikým dělit.

Při úspěšném zásahu amerického komanda 2. května se zřítil jeden ze dvou neviditelných vrtulníků. Helikoptéra havarovala při útoku amerických specialistů SEALs na bin Ládinův úkryt v pákistánském městě Abbottabádu.

Američané po zabití bin Ládina poškozený stroj vyhodili do vzduchu.

Pákistán trosky zabavil a na konci května předal USA, jejich snímky se ale přesto dostaly na veřejnost. Zachovaná ocasní část měla prolamovaný tvar, který připomínal letadla vybavená technologií stealth, která znemožňuje zachycení radarem. Dosud se přitom nevědělo, že by Spojené státy takzvané neviditelné vrtulníky měly.

Má se za to, že čínský program technologie stealth se inspiroval u Američanů. Čínský vojenský letoun J-20, který Peking vyvíjí, podle balkánských armádních zdrojů obsahuje komponenty z bombardéru F-117 Stealth, který Američané ztratili při náletech na Jugoslávii v březnu 1999. Byl to zřejmě jediný stroj tohoto typu, o který USA přišly při akci proti nepříteli.