Pákistánské úřady zachytily telefonický hovor, který dokazuje, že mezinárodní islamistická teroristická síť Al-Káida se čtvrteční vraždou pákistánské opoziční vůdkyně Bénazír Bhuttové snaží destabilizovat Pákistán. Uvedl to pákistánský ministr vnitra Hamíd Naváz Chán.

"Zachytili jsme zpravodajské informace, podle kterých je za vraždou (Bhuttové) Al-Káida," prohlásil Chán na mimořádné tiskové konferenci. Existuje podle něj "nesporný důkaz", že tato mezinárodní teroristická organizace chce Pákistán destabilizovat.

Šéf místní bezpečnosti na tiskové konferenci v Islámábádu také zveřejnil videozáznam, který ukazuje poslední okamžiky ze života Bhuttové. Ministrův mluvčí k tomu poznamenal, že politička zemřela, když hlavou narazila do posuvné střechy v autě, a že v jejím těle nebyl oproti dřívějším tvrzením nalezeny žádné kulky ani úlomky nálože.

Mnoho zemí dnes vyzvalo své občany, aby nejezdili do Pákistánu, kde podle nich hrozí zvýšené násilí. Podobné hlasy zazněly například z Británie, Francie, Itálie, Španělska, Japonska, Belgie, Švýcarska, Švédska, Nizozemska a Dánska.

Související