Obama.jpgDíky příspěvkům od svých příznivců si kandidát demokratů na post prezidenta USA Barack Obama může dovolit ještě jednou podrobně promluvit k voličům prostřednictvím televize. Osloví je ve středu, jen několik dnů před volbami, v půlhodinovém spotu vysílaném v hlavním vysílacím čase hned na čtyřech televizních kanálech, napsala v úterý agentura DPA.

 

Diváci se budou moci na mimořádný pořad s názvem "Barack Obama: American Stories" (Barack Obama: Americké příběhy) podívat na televizích CBS, NBC a Fox ve středu ve 20:00 místního času (01:00 SEČ). Ve španělském překladu ho odvysílá i španělskojazyčná televizní stanice Univision.

 

Čtěte také

 

Za vysílání tohoto pořadu na pomezí reklamy a informačního žánru podle amerických médií Obama zaplatil tři miliony dolarů (58,4 milionu korun). Doposud za reklamní spoty v televizi utratil 230 milionů dolarů, což je podle DPA nejvíce v historii prezidentských kampaní. Jeho republikánský rival John McCain a předsednictvo jeho strany za televizní reklamu vydali celkem 118 milionů dolarů.

Obama dá za reklamu více než McCain za celou kampaň

Sumu, kterou John McCain neutratí ani za celou svou podzimní kampaň, vloží tým Baracka Obamy do televizní reklamy v den, kdy budou Američané rozhodovat, koho pošlou do Bílého domu.

 

Demokratický kandidát vynaloží na reklamní znělky v televizi v den voleb přes 90 milionů dolarů.

Související