Hlavní mezinárodní letiště Suvarnabhumi v thajské metropoli Bangkok zůstává mimo provoz, protože protivládní demonstranti odmítají zrušit jeho blokádu. Uzavřeno zůstává i vnitrostátní letiště Don Muang. Thajský vicepremiér Olarn Chaipravat oznámil, že evakuace zhruba sta tisíc zahraničních turistů uvízlých v Thajsku může trvat asi měsíc poté.

Čtěte souvislosti:

Napětí kolem letišť stoupá. Thajská policie vydala v neděli prohlášení, v němž vyzývá k ukončení blokády, aniž upřesnila, co se stane, když protestující opozice neposlechne. Vláda zatím váhá s vojenským či policejním zásahem.

Řada zahraničních vlád, jejichž občané v hojném počtu uvízli v Thajsku zmítaném vnitropolitickými rozpory, vyjadřuje své znepokojení a naléhá diplomatickými cestami na Bangkok, aby situaci urychleně řešil. Thajská vládní místa proto přislíbila zorganizovat odlety turistů a byznysmenů co nejrychleji a využít k tomu všechna vhodná letiště v zemi. Do té doby má každý uvízlý cizinec dostat z vládních zdrojů příspěvek v hodnotě asi 1115 Kč na den, který mu má pomoci překonat čekací dobu.  

Související