Jak to teď vypadá v Athénách?

Jsem zrovna v centru města a zdá se, že se tu nic neděje, je docela klid. Studenti a anarchisti ale spálili pár aut, pálí odpadky, spálené je kde co... Lidé nejezdí do centra, jsou tu uzavřené ulice. Ve zprávách se nemluví o ničem jiném.

Můj strýc jel dnes do města na úřady a říkal, že má ještě teď opuchlé oči z kouře po všech požárech. Známá zase nemůže vyjít z domu, protože studenti uzavřeli celý blok (PODÍVEJTE SE NA FOTO Z MÍSTA).

Jak to vypadalo v ulicích Athén a Soluně v neděli

Jsem s dětmi na tenise a i tady je málo lidí, je vidět, že se sem nemohli dostat. Od zítra mají být dva dny zavřené školy po celém Řecku, bude se držet smutek za zastřeleného chlapce.

Jak na situaci reaguje policie a jak se k událostem staví vláda?

Policisté jsou samozřejmě vidět, uzavírají ulice...hodně se teď mluví o jejich práci, jestli procházejí psychologickými testy, a taky se stále zkoumá reakce policisty, který v sobotu zastřelil patnáctiletého kluka. Vláda, tedy premiér Karamanlis, už se omluvil za jeho smrt.

Prohlédněte si také VIDEO

Politici taky slíbili, že budou hradit škody podnikatelům. Hodně z nich přišlo třeba o obchody, které studenti vypálili.

Pro politiky to teď nebude lehké, vláda má už tak problémy, byly tu všemožné stávky, řeší se ekonomická krize. Dokonce se mluví o volbách.

Už jsou známy další okolnosti zastřelení patnáctiletého chlapce?

Dost lidí tvrdí, že skupina kluků (studentů) po policii něco házela a policista se tak naštval, až ho odstřelil. Ale nemuselo jít o sebeobranu.

Přečtěte si podrobnosti o první noci násilností

Někteří lidé měli sedět v té době v kavárně a vše vidět. Kluci prý nejprve házeli kameny, skupinka policistů se pak sebrala a odjela, pak se ale vrátila a jeden policista chlapce zastřelil. 

Související