Spojené státy v úterý oznámily druhou oběť takzvané prasečí chřipky. Agentura Reuters s odvoláním na místní úřady informovala, že na chorobu tento týden zemřela žena v Texasu. Počet prokázaných případů onemocnění takzvanou prasečí chřipkou stoupl ve Spojených státech o více než třetinu, když z pondělních 279 vyskočil na úterních 421. Nákaza se rozšířila do 38 z 50 států USA.
 
Podle DPA je obětí asi třicetiletá žena, která zemřela v nemocnici v jihotexaském okrese Cameron. Ten hraničí s Mexikem, které je považováno za epicentrum nákazy. V Mexiku zemřelo na tuto chřipku zatím 29 lidí. První obětí v USA byl ani ne dvouletý mexický chlapec.

Představitelé amerického federálního Střediska pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) očekávají, že epidemie, která vypukla v dubnu v Mexiku, zasáhne všechny státy USA. I když je průběh onemocnění dosud vesměs mírný, CDC předpokládá, že se objeví vážnější případy a pravděpodobně i úmrtí.
 
Nejvíc lidí onemocnělo novým virem ve státu New York, který hlásí 90 případů. O osm méně nemocných je ve státě Illinois, 49 v Kalifornii a 41 v Texasu. I když úřady a politici varují před panikou, ordinace lékařů a čekárny pohotovostních oddělení zaznamenávají až dvojnásobný počet pacientů. Podle odborníků, které cituje americký tisk, přicházejí lidé vesměs s běžnými potížemi, které nemají nic společného s novým druhem chřipky.

Související