Britská ministryně vnitra Jacqui Smithová se údajně chystá rezignovat na svou funkci. Pověst ministryně utrpěla současným skandálem týkajícím se proplácení poslaneckých náhrad.  Podle agentury Reuters informovala o situaci zpravodajská stanice Sky News.

Kdy by měla Smithová odstoupit, však zatím známo není. Jacqui Smithová byla první ministryní labouristické vlády, kterou poškodil skandál kolem proplácení poslaneckých náhrad. Ukázalo se totiž, že poplatky za kabelovou televizi v jejím poslaneckém domě, které si nechala proplatit, zahrnovaly i dva pornografické filmy, jež sledoval její manžel.

Pozornost kolem pochybných výdajů britských poslanců se v současnosti přesunula na ministra financí Alistaira Darlinga. Ten podle britských médií "nepřežije" připravované změny ve vládě. V ohrožení je také ministr dopravy Geoff Hoon, který v úterý připustil "neúmyslnou" chybu a vrátil několik set liber.


V Británii se konají evropské a částečné místní volby tento čtvrtek. Příštích pár dní bude tedy pro vládu premiéra Browna kritických. Ve čtvrtek v noci a během pátku budou oznámeny výsledky místních voleb, které budou pro labouristy nejspíš nepříznivé. V neděli večer budou zveřejněny výsledky eurovoleb, které poškodí labouristy zřejmě ještě víc. Předpokládá se, že Brown bude chtít mezi čtvrtkem a nedělí, případně začátkem příštího týdne čelit špatným zprávám právě oznámením přesunů v kabinetu.
Související