Mexická policie nalezla na hranicích státu Sonora automobil s 11 těly zavražděných mužů. Vyšetřovatelé oběti připisují válce drogových gangů o nadvládu v oblasti, uvedla agentura AP.

Policie oznámila, že všechny oběti byly zastřeleny, devíti z nich navíc pachatelé uřízli ruce a nohy. Oběti se nepodařilo identifikovat, podle vyšetřovatelů však zavraždění patřili k jednomu z místních drogových gangů.

Mexické úřady mají velké potíže s bojem s drogovými gangy. A to i přesto, že dostávají pomoc i ze Spojených států. Ještě za Bushovy administrativy loni USA uvolnily 197 milionů dolarů (3,99 miliardy korun), jimiž chtěly pomoci Mexiku v potírání drogových kartelů, které používají stále drsnější praktiky a jejichž obětí přibývá.

Šlo o první část balíčku, který USA Mexiku přislíbily před necelými dvěma lety. V této pomoci pokračuje i současná administrativa Baracka Obamy, chrání tak alespoň částečně USA před dovozem drog z Mexika. 

Předmětem vyšetřování posledního případu je také možná souvislost vražd s případem únosu čtyř lidí ve vesnici Plutarco Elias Calles, při němž únosci stříleli na policejní stanici.

Federální policie mezitím oznámila, že dopadla dva z 53 vězňů, kteří minulý měsíc uprchli z věznice v severním Mexiku. Za tento útěk byl již potrestán ředitel věznice i všech 44 dozorců, kteří tehdy konali službu. Průmyslová kamera totiž zachytila, že se útěku nesnažili zabránit. Zaměstnanci zařízení jsou proto vězněni pro podezření na spolupráci s uprchlými vězni.

Související