Mezinárodní teroristická síť Al-Káida plánuje útok proti Němcům před zářijovými parlamentními volbami v Německu. S odvoláním na nejmenované německé oficiální zdroje to dnes uvedl německý magazín Der Spiegel, podle něhož má jít o odplatu za působení německých jednotek v Afghánistánu.

Představitelé německých tajných služeb a policie věří, že zvlášť ohroženi jsou němečtí občané v severní Africe, například německé firmy v Alžírsku. Hrozí podle nich i útoky v samotném Německu. Varování se opírá o informace, které získaly Spojené státy od Al-Káidy na afghánsko-pákistánské hranici, napsal německý týdeník.

Cílem Al-Káidy je podle Spiegelu ukončení německé vojenské přítomnosti v Afghánistánu, která je špatně vnímána i německou veřejností.

Berlín má povolení parlamentu udržovat v této asijské zemi, kde zahraniční koalice v čele s USA bojuje proti islámskému hnutí Taliban, 4 500 vojáků.

Mluvčí německého ministerstva vnitra zprávu o hrozbě nepotvrdil, ani nepopřel. V minulých měsících však němečtí představitelé opakovaně varovali, že Německo je možným terčem islámských radikálů, poznamenal Reuters.

Související