Už od srpna letošního roku by měli žáci středních škol v Kalifornii odložit učebnice. Nově totiž budou například i v hodinách matematiky využívat materiály přístupné na internetu. Rozhodl o tom kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.

Guvernér se domnívá, že zpřístupnění učebních materiálů umožní jejich lepší aktualizaci a usnadní předávání informací. Podle něho jsou to právě mladí lidé, kdo se rychle naučí využívat novinky, jež internet nabízí, jako je sociální síť Facebook nebo Twitter.

Schwarzenegger argumentuje tím, že obsah "internetových učebnic" schválených příslušnými odbornými komisemi bude možné jednoduše aktualizovat, a tak bude vyučování držet krok s novými poznatky v jednotlivých vědeckých oborech.

Úleva pro státní kasu

BBC, která o novince informovala, tvrdí, že hlavním důvodem Schwarzeneggerova kroku je úspora peněz ze státní kasy.

Kalifornie má rozpočtový schodek ve výši 24,3 miliard dolarů (téměř 468 miliard korun) a jen za učebnice pro školy loni utratila 350 milionů dolarů. Kalifornské úřady musejí omezovat své rozpočty, jak je to jen možné.

Schwarzenegger chce pro USA fotbalové MS - čtěte ZDE

Republikánský guvernér nicméně vyloučil, že by se díry v kalifornské kase pokusil zacelit zvýšením daní.

Voliči minulý měsíc v referendu odmítly guvernérovy návrhy na boj s deficitem. O reakci na současné opatření ve školství se zatím nemluví.

Související