Ve středu znovu vyvstala v souvislosti s pádem airbusu možnost, že šlo o teroristický útok. Vyskytlo se totiž podezření, že dva z pasažérů letu nesli jména osob majících spojení s islamistickým terorismem. Spekulace ihned začala podle francouzských médií vyšetřovat francouzská rozvědka, která ale později vyloučila, že by dva pasažéři skutečně byli na seznamu teroristů. Rozvědka už předem varovala před unáhlenými závěry.

"Francouzská rozvědka DGSE bere věc velmi vážně," uvedla ve středu na svých internetových stránkách stanice SkyNews. Francouzští agenti nyní prověřují data narození a příbuzné podezřelých, stále však nemohou vyloučit ani to, že může jít jen o "děsivou shodu okolností", dodala.

Brazilské a francouzské námořnictvo zatím vytáhlo z moře již nejméně 41 těl pasažérů airbusu Air France, který se 1. června zřítil s 228 lidmi na palubě do Atlantiku. Francouzská atomová ponorka Emeraude (Smaragd) začala v oblasti předpokládaného dopadu letadla pátrat po černých skříňkách se záznamy z posledních minut letu.

Možnost teroristického útoku jako příčiny neštěstí se u letu AF 447 dosud nikdy zcela nevyloučila, ani nadále však není považována za hlavní, uvedla agentura DPA. Často zmiňovaných 24 posledních hlášení z letadla, vyslaných automaticky příslušnými přístrojovými uzly, tomu totiž příliš nenasvědčuje.
Související