Policie v Jemenu našla těla tří žen ze skupiny cizinců unesených v pátek na severozápadě země. Místní úřady se domnívají, že je zastřelili únosci - šíitští povstalci - a spolu s nimi zahynul i zbatek skupiny, kromě dvou dětí. Ty jsou v pořádku.

Skupinu šesti humanitárních pracovníků a tří dětí, mezi kterými bylo sedm Němců, Britů a Jihokorejka, unesli rebelové v pátek, když byli na pikniku.

Všichni unesení patřili k mezinárodní organizaci, která dlouhodobě pracuje v nemocnici ve městě Saada.

Podle zpravodajských agentur jemenské úřady zatím potvrdily pouze smrt tří žen z unesené skupiny, podle dalších zdrojů ale zahynuli všichni unesení, kromě dvou dětí.

Další únos v Jemenu: šíitští povstalci unesli devět cizinců - čtěte ZDE

Čeká na smrt: Jemence odsoudili za email do Izraele - čtěte ZDE 

V Jemenu bylo v uplynulých 15 letech uneseno na 200 cizinců. Únosy se většinou obešly bez většího násilí. Únosci tímto způsobem převážně řešili své spory s vládou a většinu rukojmích po určité době propustili na svobodu.

Ve čtvrtek unesli příslušníci jistého jemenského kmene 14 mediků a jejich příbuzných, mezi nimiž byli Jemenci i cizinci. Druhý den byli ale opět na svobodě.

V prosinci byli v jižním Jemenu uneseni tři Němci, ale po zaplacení výkupného byli propuštěni. Před devíti lety byl ale při přestřelce zabit unesený norský diplomat a v roce 1998 přišli o život při neúspěšném osvobozovacím pokusu armády čtyři západní cizinci.

Související