Při nehodě českého autobusu v rakouském Štýrsku utrpělo zranění 32 lidí, z toho nejméně tři mají těžká poranění. Původní informace agentury APA hovořily o 20 zraněných.

Nehoda se stala asi v šest hodin ráno na dálnici A2 mezi Mooskirchenem a Liebochem ve směru na Štýrský Hradec. Autobus vyjel z neznámých příčin z vozovky napravo od dálnice a převrátil se. Policie se domnívá, že řidič za volantem usnul. Dálnice byla ve směru jízdy havarovaného vozidla uzavřena.

Gernot Zmerzly z dálniční policie řekl, že havarovaný autobus patří firmě Tredos z Třebíče. Policie už o nehodě informovala české i slovenské velvyslanectví.

Jednatel třebíčské dopravní společnosti Tredos František Pleha sdělil, že do Rakouska byl už vyslán náhradní autobus a na místě by měl být kolem poledne. Havarované vozidlo bylo podle něj v provozu jeden a půl roku.

Řidiči jsou ve věku kolem 35 let a oba mají přibližně desetiletou praxi. "Jeden z nich utrpěl při nehodě lehčí zranění a po ošetření byl propuštěn z nemocnice, druhý vyvázl bez zranění," dodal Pleha.

V autobuse cestovalo celkem 48 mladých lidí ze Slovenska, kteří se vraceli ze školního výletu z Itálie. Podle rakouského autoklubu ÖAMTC jednu těžce zraněnou dívku přepravil vrtulník do zemské nemocnice ve Štýrském Hradci, další dva těžce zranění byli převezeni do univerzitní nemocnice v tomto městě.

 

Související