Zatímco světové informační servery zahlcují od rána čtenáře informací o smrti Michaela Jacksona, když se uživatelé chtěli na webu dozvědět o této popové ikoně víc, měli tak trochu smůlu.

Stránky nejznámějšího vyhledavače Google přestaly v pátek ráno na čas fungovat. Prohlížeč totiž neodolala náporu návštěvníků, kteří se chtěli ujistit, že je zpěvák skutečně po smrti.

Jak sdělili BBC zástupci Google, když došlo k prvnímu kolapsu stránek (okolo třetí hodiny ranní na západním pobřeží USA), obávali se, že jde o útok hackerů. Varování, které naskočilo milionům čtenářům na obrazovku, totiž připomínalo upozornění na virus nebo jiné ohrožení počítače.

"Ano, mezi 2:40 až 3:15 měli návštěvníci problém se zobrazením výsledků vyhledávání na dotaz "Michael Jackson" a zobrazoval se jim error," potvrdil mluvčí Google Gabriel Stricker. V té době přitom obíhaly médii první zprávy o úmrtí Michaela Jacksona.

Společnost Google ale jediná, která přiznala potíže. Zkolabovala také sociální síť Twitter - těsně před tím, než stránky spadly kvůli návalu návštěvnosti zaznamenali provozovatelé zhruba 66,5 tisíc změn ve statutech uživatelů týkajících se Michaela Jacksona.

 

Související