Ve Španělsku zemřela těhotná žena na takzvanou prasečí chřipku. Je první obětí na evropské pevnině. O jejím úmrtí dnes informovala agentura Reuters. Dosud v Evropě zemřeli na tuto formu chřipky lidé v Británii.

O víkendu zemřel ve Skotsku třiasedmdesátiletý muž, který měl ale také jiné zdravotní komplikace. Byl druhým případem úmrtí na virus H1N1 ve Skotsku. Třetí možnou obětí chřipky v Británii je šestiletá holčička. Zemřela v pátek v Birminghamu, virem byla nakažena, ale zatím není jisté, že právě to byla příčina její smrti.

Španělsko ohlásilo své první dva těžké případy onemocnění. Jednou z nakažených byla devatenáctiletá těhotná žena a ta zemřela v madridské nemocnici krátce po císařském řezu. Lékaři se pro něj rozhodli kvůli horšícímu se stavu matky. Nemocnice k případu později uspořádá tiskovou konferenci.

Celosvětově chřipkou onemocnělo už na 70.000 lidí a 311 na ni zemřelo. V Evropě je s více než 4000 nakaženými nejvíc postižena Británie. Česko má stejně jako Slovensko devět případů.

Související