Nejméně 34 mrtvých a 62 zraněných si vyžádaly na severu Iráku dva sebevražedné pumové útoky, které následovaly rychle po sobě. První útočník odpálil nálož ve městě Tall Afar v blízkosti domu místního soudce a druhý tamtéž poté, co se na místo první exploze seběhli lidé, oznámila agentura Reuters s odvoláním na policii.

Pumové útoky zaznamenala policie i v hlavním městě Bagdádu. Sedm lidí zahynulo a 20 dalších bylo zraněno při výbuchu dvou bomb na tržišti v šíitské čtvrti Sadr. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na místní nemocnice. Výbuchy se odehrály v časných ranních hodinách a nálože explodovaly asi 100 metrů od sebe.

Ve středu večer zahynulo v severoiráckém Mosulu při dvou pumových útocích nejméně 12 lidí a 30 bylo zraněno. Nálože byly nastraženy v zaparkovaných automobilech. Hasan Abdalláh, prodavač zeleniny, říká, že slyšel první výbuch, šel se podívat, co se stalo, a v tu chvíli explodovala druhá nálož. Výbuch ho srazil na zem a utrpěl zranění na ruce a noze.

Americké bojové oddíly se minulý měsíc stáhly z center iráckých měst, kde nyní bezpečnost zajišťuje irácká policie a armáda. V Iráku je prý nyní bezpečněji než v uplynulých letech, ale pumové útoky pokračují.

Související