Nejméně devět lidí přišlo o život a 50 utrpělo zranění při bombových explozích ve dvou luxusních hotelech v centru indonéské metropole Jakartě. Podle zahraničních zdrojů jsou mezi oběťmi nejméně čtyři cizinci. 

Bomby explodovaly okolo osmé hodiny ranní v hotelech Ritz-Carlton a Marriott jen několik minut po sobě. Podle mluvčího jakartské policie jsou zřejmě všichni mrtví z hotelu Marriott.

"Šlo o vysoce explozivní bomby," informoval podle britského serveru TimesOnline novináře mininstr bezpečnosti.  

Záchranné práce jsou v plném proudu a není vyloučeno, že bilance obětí bude dále stoupat. Zdravotníci hlásí desítky zraněných, z nichž nejméně 13 tvoří cizinci.

Policie okolnosti explozí vyšetřuje. Zatím se k činům nikdo nepřihlásil. Podle svědků bomby zřejmě explodovaly v přízemních restauracích obou hotelů. Nejprve vybuchla nálož v hotelu Marriott, zhruba pět minut poté se ozvala exploze z nedalekého Ritz-Carltonu.

Prezident Indonésie Susilo Bambang Yudhoyono se k tragédii vyjádřil se slovy, že je "incidentem zasažen a bude se o celou záležitost zajímat". 

Hotel Marriott v Jakartě se již v roce 2003 stal terčem útoku teroristické skupiny Jemaah Islamiyah. Tehdy zde při explozi zahynulo 12 lidí. V hotelu Ritz-Carlton měl příští týden pobývat anglický fotbalový tým Manchester United, který se do Jakarty chystal na exhibiční utkání.