Zdá se, že na Slovensku dolehla krize na kdekoho, jen na některé politiky ne.

Jen ministr financí Ján Počiatek si loni ziskem v nespecifikovaných firmách, ve kterých má podíl, vylepšil situaci o 29 milionů korun. Stejně dobře se dařilo i šéfovi resortu vnitra Robertu Kaliňákovi. Kromě platu ministra mu přibylo do rodinné pokladny 8,5 milionu korun. Špatně si nevedl ani předseda HZDS Vladimír Mečiar.

Mečiar: Vy jste srandisti

Kromě honosného sídla Elektra v Trenčianských Teplicích, o jehož financování se dodnes jen spekuluje, přibyl Mečiarovi další úctyhodný majetek.

Zatímco před dvěma lety uvedl v majetkovém přiznání čtyři domy a dva byty, letos už na parlamentní stránce přiznává 120 položek v kolonce nemovitosti. Jejich hodnotu neuvedl, podle zákona to ani specifikovat nemusí.

Médiím se podařilo vypátrat, že v poslední době koupil Mečiar hned čtyři domy v okolí své chaty v Dolní Porubě, ke kterým patří podle místních obyvatel rozlehlé pozemky. Nejdříve se snažil celou záležitost vysvětlil mluvčí HZDS Jozef Šucha. Tvrdil, že jsou to barabizny, a kdyby prý měl pan předseda čas, ochotně by je novinářům ukázal.

Na zástupce médií si Mečiar čas skutečně udělal den poté, co se objevilo jeho majetkové přiznání. Prohlásil: "Vy jste srandisti! Kdybyste si to trochu ověřili, tak zjistíte, že označení dům je velmi velké zveličování... Jsou to víc než stoleté budovy z nepálené cihly. Bez komínů, bez dveří, bez oken, bez elektrického osvětlení, bez vody, a dokonce některé i bez střech." Na další otázky ještě reagoval slovy, že by nikdy do nich nevstoupil, protože by to bylo životu nebezpečné. . "Nejsem hazardér...Koupil jsem je proto, aby tam byl klid a nepřišli tam jiní."

Dárek manželce

Ačkoliv jeho spolustraníkům nebyly otázky, kde tak najednou jejich předseda přišel k dalšímu majetku, příliš příjemné, většina z nich mávla rukou.

Vzmáhají se i jeho děti, které podnikají nejen v hoteliérství a lázeňství v samotném městečku Trenčianské Teplice, ale i v okolí. Za loňský rok měl Mečiar příjem z poslaneckého platu 726 tisíc korun. Jiné příjmy v přiznání neuvedl.

Přesto se mu daří úplně pohádkově. Podle deníku SME letos v dubnu dal své manželce dárek. Koupil jí v Trenčianských Teplicích dům za 182 566 eur. Podle deníku investoval za poslední dva roky Mečiar údajně kolem 12 milionů korun. Za celou politickou kariéru vydělal přibližně stejně.

Související