Interpol vyhlásil pátrání po českém občanovi, který v úterý uprchl z belgického vězení. Vítězslava Mráček, který byl odsouzen za krádež s přitěžujícími okolnostmi utekl spolu s dalším Belgičanem. Ten si odpykával trest za pokus o vraždu.

Interpol ze svého lyonského sídla rozeslal takzvanou oranžovou zprávu, v níž o útěku dvou nebezpečných vězňů informuje všech 187 členských zemí organizace.

Vítězslav Mráček a dvaatřicetiletý Belgičan Dave Annemans uprchli z vězení v Merksplasu nedaleko od Antverp. Jejich fotografie a otisky prstů byly rozeslány do celého světa.

Na útěku obou mužů, kteří k překonání vězeňské zdi použili žebřík ukradený v areálu nápravného zařízení, se podle agentury AFP podílela matka jednoho z uprchlíků, která poskytla svůj vůz. Agentura neuvádí, zda to byla matka Čecha nebo Belgičana.

Jde už o druhý útěk vězňů v Belgii v několika dnech. Při prvním uprchli tři vězni, odsouzení k dlouholetým trestům, z věznice v Bruggách, přičemž k útěku použili vrtulník. Zatím nebyli dopadení, přestože Interpol stejně jako v případě nynějšího útěku vydal pro členské země takzvanou oranžovou zprávu.

Související