Italské policii budou v boji proti nelegálnímu pouličnímu prodeji v Benátkách pomáhat vojáci. Napsala to agentura DPA s odvoláním na italská média.

Italské ministerstvo obrany a správa severoitalského kraje Benátky chtějí již tento týden omezit nekalou živnost, kterou v ulicích města provozuje na čtyři sta pouličních prodejců zpravidla ze zahraničí. Jak napsal deník La Repubblica, benátská radnice ale s rozhodnutím nesouhlasí. "Benátky nepotřebují, aby bezpečnost u nás zajišťovala armáda," řekl zástupce starosty Michele Vianello.

"Ty koupit" je slyšet čím dál více

Benátčané a obchodníci si na příliv lidí s nesčetnými hodinkami, taškami a benátskými maskami, které nazývají hanlivým označením "ty koupit", stěžují dlouho. "Jsou stále agresivnější a dotěrnější," řekl člen výboru občanů Dino Fusello.

Chcete vidět Benátky? Tak plaťte! - čtěte ZDE

Benátky bojují s třicetiletou vodou, zalila i náměstí sv. Marka - čtěte ZDE

Nová předsedkyně regionální vlády Benátska Francesca Zaccariottová, členka severoitalské separatistické strany Liga severu, chce posílit policejní hlídky hlavně na benátských plážích v turistické sezoně. "Naše úsilí proti pouličnímu prodeji jsme již zdvojnásobili," postavil se starosta Benátek Massimo Cacciari proti námitce, že radnice toho v této věci nedělá dost.

Pokud bude armáda do ulic Benátek nasazena, bude podřízena městskému výboru pro veřejný pořádek.

Proti ilegálním imigrantům a pouličním prodavačům v roce 2002 protestovali v Benátkách místní obchodníci a gondoliéři. Policie pak při rozsáhlé operaci vyhostila více než sto imigrantů, 19 lidí bylo zatčeno a 100 jich bylo obviněno.

Související