"Proč bych to měl udělat? Proč mladým dívkám? Jen čtěte dál,“ začíná deník Georgie Sodiniho, osmačtyřicetiletého muže, kterého policie viní ze smrti tří žen a zranění několika dalších při úterní střelbě v posilovně na předměstí Pittsburghu.

Svůj první záznam do deníku si podle CNN Sodini zapsal 5. listopadu 2008. "Plánoval jsem to celé už na léto, ale rozhodl jsem se počkat na výsledky voleb,“ naznačil už tehdy své plány.

Na podzim se zřejmě také přihlásil do místní posilovny, neboť 22. prosince si poznamenal: "Tolik mladých dívek tu vypadá tak krásně, jakoby ani nebyly lidskými bytostmi. Poté, co jsem se zapsal do této posilovny, začal jsem zdvihat činky a baví mě to.“

Nepřipadal si jako podivín

Na Vánoce se však osamělý muž znovu propadl do depresí: "Zase se blíží Vánoce. Neměl jsem žádnou přítelkyni od roku 1984, poslední Vánoce s Pam byly v roce 1983. Kdoví proč. Nejsem ošklivý nebo podivín. Navíc žádný sex o července 1990,“ posteskl si 26. prosince. Tehdy se také autor deníku rozhodl vybrat si datum pro svůj čin. 6. ledna se však přiznal, že nedokázal překonat strach.

Poslední záznam je datován na první srpnové pondělí. "Dnes a zítra půjdu trénovat a ujistím se, že můj plán je dobře promyšlený. Musím vše naplánovat do posledního detailu.“

 

 

Tři dny poté vešel Sodiny do posilovny během hodiny latinských tanců, zhasnul světla a začal střílet. Podle očitých svědků padlo asi deset až dvacet výstřelů. Poté policie našla Sodiniho tělo jak leží na jedné ze tří zbraní, které při svém hrůzném činu použil.

Sodiniho internetový deník působí velmi uhlazeně, téměř jako životopis, kde uvádí i své datum narození a datum smrti. Svou smrt datuje na úterý 4. srpna 2009.

Související