Jeho televizní kamera byla vždy první u vražd a pořizovala na místě exkluzivní záběry. Až po čase policii došlo, že to možná není náhoda. Nakonec vyšlo najevo, že poslanec státu Amazonas Wallace Souza - známý bojovník proti kriminalitě a násilí - sám objednával vraždy, které pak odsuzoval ve svém pořadu. Chtěl tak zvýšit jeho sledovanost. 

"Příkaz k vraždě vždycky přicházel od poslance a jeho syna, který potom dával echo televizi, aby se dostala na místo před policií," tvrdí vyšetřovatel Thomaz Vasconcelos. Podle jeho názoru sloužily vraždy Souzovi hned dvakrát - zvyšoval tak sledovanost "svého" televizního pořadu a zároveň se zbavoval rivalů v obchodu s drogami.

Poslanec, který je navíc bývalý policista, je totiž spolu se svým synem podezřelý také z pašování drog. Veškerá obvinění nicméně odmítá.

Souza si ve svém pořadu obvykle stěžoval, že je Amazonie zaplavena zločinem a skandální informace pak potvrzoval ve svém pořadu. Zveřejňoval přitom drastické záběry - natočil například detaily spáleného těla, zacpal si nos a tvrdil, že "je to cítit jako při grilování". 

Podle informací brazilských médií už policie otevřela proti Souzovi proces. Poslanec se bude zpovídat z minimálně pěti vražd na objednávku.

Souza označil obvinění za absurdní a jeho advokát řekl, že pro ně nejsou absolutně žádné důkazy. Vyšetřován je na svobodě, protože má poslaneckou imunitu. Případ šokoval brazilský stát Amazonas zhruba před týdnem.

Související