Izraelská armáda ověřuje zprávu o možném únosu jednoho ze svých vojáků. V centrální části země policie rozmístila na silnicích zátarasy a prohledává auta, informovala televize CNN.

Jedna z příslušnic armády viděla, jak dva muži přinutili jednoho z jejích kolegů nasednout před vojenskou základnou do automobilu. Údajní únosci ve své krátké zprávě slibují, že detaily únosu zveřejní později.

Armáda nesdělila, kde se incident stal, ale policie hlídá všechny silnice vedoucí z oblasti Tel Avivu na západní břeh Jordánu a auta prohledává. V centru Izraele kvůli tomu vznikají dopravní zácpy. Armáda povolala vojáky do kasáren a zjišťuje, zda některý z nich nechybí.

Vojsko zatím únos nepotvrdilo, ale mohutná bezpečnostní operace, která byla přesto zahájena, svědčí dle agentur o tom, jakou obavu má Izrael z únosu dalšího vojáka.


Kvůli únosu dvou příslušníků armády v létě 2006 do Libanonu vypukla měsíční válka s Hizballáhem, do pásma Gazy byl v tomtéž roce unesen vojín Gilad Šalit, který je stále v rukou únosců. Izrael o něj vyjednává a loni získal výměnou těla obou mužů, kteří únos do Libanonu nepřežili.

Související