Z nosné rakety už bylo odčerpáno palivo, což naznačuje, že bude třeba nejméně několika dní k nové přípravě letu.

Odklad startu zároveň znamená odklad hrozícího přiostření vztahů se sousední Severní Koreou, která už předem varovala, že bude jihokorejské vypuštění rakety "bedlivě sledovat". OSN na KLDR uvalila sankce za dubnový test rakety, kterou Pchjongjang označoval za vesmírnou, ale všeobecně bylo její odpálení považováno za zkoušku rakety dlouhého doletu.

Jižní Korea, která zatím spoléhá na jiné země, potřebuje-li do vesmíru vynést družice, chtěla s pomocí rakety Naro-1 vyslat na oběžnou dráhu vlastní vědecký satelit. Naro-1 je dlouhá 33 metrů a při jejím vývoji a výrobě Jižní Koreji pomáhalo Rusko.

Jižní Korea by chtěla postavit raketu vlastními silami do roku 2018 a poté do roku 2025 poslat do vesmíru sondu monitorující Měsíc. Chtěla by také rozvinout komerční službu na vynášení družic do kosmu. Její rodící se vesmírný program ale zatím daleko zaostává za Japonskem, Čínou, Indií a do jisté míry i za KLDR.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru