Francouzský reportér, fotograf a režisér točil v Salvadoru dokument o životě gangů, během své práce byl svědkem sedmi vražd. Nakonec se zřejmě sám stál obětí jejich řádění.

Čtyřiapadesátiletého Christiana Povedu nalezli nedaleko jeho automobilu severně od metropole San Salvador. Podle polici se měl vracet z natáčení na předměstí La Campanera, které je ve spárech gangů.

Počínání latinskoamerických kriminálních skupin zdokumentoval Poveda například ve svém díle z roku 2008 s názvem La vida, kde zobrazuje tzv. maras - gangy mladých Salvadorců tetovaných od hlavy až k patě zabývajících se obchodem s drogami a vydíráním podnikatelů.

Léta v Salvadoru 

Francouzský filmař španělského původu publikoval reportáže zejména o Latinské Americe v mnoha denících a časopisech, jako jsou El País, Le Monde, The New York Times, Paris Match či Stern.

Do Salvadoru přijel Poveda prvně v osmdesátých letech v době občanské vílky. Až o několik let později se do země vrátil, aby zmapoval zdejší kriminalitu.

Smrt reportéra už odsoudil salvadorský prezident Carlos Mauricio Funes a nařídil řádné policejní vyšetřování. Zároveň vybídl obyvatele země, aby se spojili a společně čelili vlně násilí zaplavujícího zemi.

Související