Francouzská policie zatkla 11 lidí a sedm dalších vyslechla v souvislosti s výhrůžkami smrtí prezidentu Nicolasovi Sarkozymu. Podle agentury Reuters o tom  informoval justiční zdroj. Sarkozy a další francouzští politici letos na jaře dostávali výhružné dopisy s náboji.

V březnu Sarkozy, dva ministři, starosta Bordeaux a další politici pravého středu dostali několik hnědých obálek, v nichž byly devítimilimetrové náboje. V dopise Sarkozymu stálo: "Jsi mrtvý muž". Od té doby se podobné dopisy objevovaly v poště určené některým politikům. Poslední z nich, adresovaný Sarkozymu, zachytili zaměstnanci pošty v Montpellieru v srpnu. Pod dopisy se podepsala neznámá skupina zvaná Bojovníci buňky 34.

Justiční zdroj uvedl, že jedním z 11 zadržených je místní politický aktivista, který vedl kampaň proti umístění větrných elektráren v blízkosti jednoho městečka. Starosta tohoto městečka byl mezi těmi, kdo obdrželi výhružný dopis.

V březnu policie zatkla muže, kterého podezřívala, že rozesílal výhružné dopisy. Udala ho jeho manželka. Byl krátce zadržován a pak propuštěn, aniž byl z čehokoliv obviněn.

Související