Slovenský politik Ján Slota přijde o svůj měsíční plat včetně paušálních náhrad. Jeho kolegům z parlamentního výboru pro lidská práva, menšiny a postavení žen, jehož je předseda SNS členem, totiž došla trpělivost s jeho poněkud laxní docházkou.

Jen na během října totiž zameškal čtyři zasedání výboru a svou absenci nijak neomluvil. Celkem se zúčastnil jen asi třetiny z pěti tisíc hlasování výboru.

"Obrátil jsem se na kancléře Národní rady SR a oznámil mu, že na základě zákona o platových poměrech některých ústavních činitelů SR a na základě jednacího řádu NR SR ztrácí poslanec Ján Slota nárok na jeden měsíční plat včetně paušálních náhrad," konstatoval předseda příslušného výboru József Berényi ze Strany maďarské koalice. Uvedla to agentura TASR.
Berényi zároveň sdělil, že od července, kdy byl zvolen předsedou výboru, Slotu na zasedání ani jednou neviděl.

Špatná docházka Jána Sloty je na Slovensku silně medializovaná, podobně je na tom i další kontroverzní politik Vladimír Mečiar. Ten také působí ve výboru pro menšiny, ale podle Berényiho na jednání chodí nebo se včas omlouvá.
To, že trest pro Slotu přišel až nyní, souvisí s tím, že Berényi se stal šéfem výboru až letos v létě. Předtím mu předsedal Pavol Paška ze strany Smer, která je ve vládní koalici společně se Slotovým SNS. Paška Slotu nepotrestal ani tehdy, když vyšlo najevo, že se na něj na prezenční listiny podepisoval jeho stranický kolega Rafael Rafaj.