Lech proti Lechovi, prezident proti prezidentovi. Soud ve Varšavě začal projednávat spor bývalého prezidenta Lecha Walesy a současné hlavy Polska Lecha Kaczyńského. Walesa požaduje po svém nástupci omluvu a odškodnění sto tisíc zlotých (přes 600 tisíc korun) za to, že ho nařknul ze spolupráce s komunistickou tajnou policií.

Přestože se jedná o sledovaný spor a očištění jména, ani jeden z Lechů se k soudu nedostavil. "Mám tam právničku a ta mi dala najevo, že by to byla zbytečná námaha. Protivník nepřijde," sdělil Walesa rádiu TOK FM.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.