Italská policie v sobotu zatkla druhého největšího bosse sicilské mafie Gianniho Nicchiho a třetího muže v její hierarchii Gaetana Fidanzatiho. Oznámil to předseda vlády Silvio Berlusconi.

Osmadvacetiletý Nicchi byl zadržen v sicilské metropoli Palermu, kde se skrýval v jednom bytě jen několik set metrů od justičního paláce. Fidanzati, který je ve svých 74 letech jednou z historických postav organizace, byl dopaden na ulici v Miláně v severní části země.

Berlusconi řekl, že zatčení obou mafiánů je "nejlepší odpověď na pomluvy šířené neodpovědnými lidmi, kteří tak jenom špiní zemi". Zjevně narážel na páteční tvrzení bývalého mafiána Gaspareho Spatuzzy, že Berlusconi byl svého času spolčencem mafiánského šéfa Giuseppeho Graviana.
Nicchi byl na útěku od roku 2006. Loni byl v nepřítomnosti odsouzen k osmnácti letům vězení pro vydírání. Ministr vnitra Roberto Maroni ho v sobotu označil za nebezpečného, ambiciózního a nelítostného zabijáka. Podle Maroniho se Nicchi dostal do pozice "muže číslo dva", když byl loni po patnácti letech unikání zatčen Domenico Raccuglia.

Za momentálně nejvyššího představitele sicilské mafie je podle agentury Reuters označován jednapadesátiletý Matteo Messina Denaro, který uniká úřadům od roku 1993.
Související