Jemenské ministerstvo vnitra oznámilo zadržení tří podezřelých bojovníků Al-Káidy, kteří byli zraněni během pondělního zásahu vládních vojáků proti extremistům. Mezi nimi také údajného místního vůdce al-Káidy. Zadržení byli údajně členy buňky stojících za teroristickou hrozbou, jež vedla k uzavření ambasády USA a několika evropských států. Informuje o tom BBC a světové agentury.

Zatím není známá totožnost zadrženého, ani zda je mezi třemi osobami, o nichž hovoří prohlášení ministerstva vnitra bez uvedení jejich totožnosti.

Příslušníci protiteroristické jednotky v pondělí zaútočili na úkryty bojovníků Al-Káidy severně od metropole Saná. Jejich cílem bylo dopadnout hledaného vůdce al-Káidy Muhammada Ahmada Hanga a jeho příbuzného Nazího Hanga. Oběma se podařilo uprchnout, dva jejich spolubojovníci byli ale zabiti a několik dalších zraněno, uvedlo ministerstvo.

Tři ze zraněných bojovníků pak v úterý bezpečnostní síly zadržely, když byli ošetřováni v nemocnici v oblasti Rajdá severně od Saná. Zatčeni byli také čtyři lidé, kteří údajně zraněné dopravili do nemocnice a tam je ukrývali, dodává se v ministerském prohlášení.

Obama: Atentátník se dostal do letadla, i když o něm tajné služby věděly - čtěte ZDE

Z pokusu o zničení letadla obvinily USA třiadvacetiletého Nigerijce - čtěte ZDE

USA zaplatí přes milion dolarů pětici držené za terorismus - čtěte ZDE

Kvůli blíže nespecifikované teroristické hrozbě byly v neděli uzavřeny ambasády USA a Británie. Stejný krok oznámily o den později zastupitelské úřady Francie, Japonska a Španělska.

Spojené státy po dvou dnech své velvyslanectví v úterý opět otevřely. Ve středu tak učinily i Francie a Británie, jak oznámily na webových stránkách svých zastoupení.

Související