Elaine Carmodyová (24 let) z Cardiffu jjako mnozí jiní rodiče po ránu občas „nestíhá“.Časovou tíseň tak řeší tím, že odváží své děti do jeslí ještě v pyžamu a někdy si takto cestou odskočí i na nákup.

Ve středu ale s tímto zvykem narazila: ochranka v místním Tescu jí z obchodu vyvedla. Elaine totiž porušila kodex oblékání, který obchod nově zavedl.

„Nerozumím tomu. Chodím běžně do obchodů v pyžamu a nikdo si nikdy nestěžoval,“ popsala své pocity listu Daily Mail.
„Je to směšné a hloupé. Mám roztomilé pyžamo, s medvídky a tučňáky. Dnes jsem na sobě měla své nejlepší, abych vypadala upraveně,“ stěžuje si matka dvou dětí a zdůrazňuje, že obvykle si přes pyžamo oblékne ještě kabát, rozhodně prý nechodí na nákupy v oděvu, který by ukazoval příliš.

Ostatní zákazníci obchodu potvrzují, že Elaine není jediná, kdo si s ranním úborem příliš nedělá hlavu. Lidé popisují, že dříve jste mohli potkat lidi, kteří si v pyžamu odskočili pro mléko a kus chleba, nyní je prý ale poměrně běžný obrázek nakupujících v nočním úboru, kteří před sebou tlačí plný vozík.

Přestože dotázaní Daily Mailu řekli, že jim nový zvyk nijak nevadí a jeho zákaz dokonce považují za snobský, Tesco se rozhodlo proti tomuto trendu postavit.

„Abyste ostatní neuváděli do rozpaků, žádáme vás nosit při návštěvě našeho obchodu vhodné oblečení (musíte být obutí a není dovolen žádný noční oděv),“ stojí na cedulích vyvěšených u vchodu.

„Nejsme noční klub s přísným kodexem oblékání, džíny a tenisky jsou samozřejmě vítány. Nicméně  žádáme zákazníky, aby k nám nechodili v pyžamu. Ostatní zákazníci se kvůli tomu mohou cítit trapně,“ vysvětlil opatření mluvčí obchodu.

Se zástupy maminek v pyžamu už dochází trpělivost i některým ředitelům škol a školek.  „Dříve tu bývalo tak 15 až 20 rodičů v pyžamu, ale teď jich tu každé ráno vidím až padesát a všechny jsou to ženy,“ popsal ranní příchod do své školy Joe McGuinness ve vzkazu, který po dětech poslal rodičům. Také on v něm žádá, aby dospělí zvážili přehodnocení tohoto nového návyku.