Autor literární série o Zeměploše navrhuje, aby v Británii byly zřízeny speciální tribunály, které by mohli lidem dát souhlas k eutanázii. Řekne to v pondělí před královským lékařským kolegiem v přednášce nazvané Podat ruku smrti, ze které citovala stanice BBC.

Sám otec slavných postav jako Mrakoplaš, Bába Zlopočasná nebo kostlivec Smrť by přitom chtěl být prvním "klientem" podobného soudu. "Kdybych věděl, že budu moci zemřít, kdy budu chtít, tak každý den života by měl cenu milionu liber... Kdybych věděl, že bych mohl zemřít, budu žít. Můj život, moje smrt, moje volba," říká světoznámý spisovatel, který před dvěma lety oznáml, že trpí Alzheimerovou nemocí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do debaty o asistovaných sebevraždách ve Velké Británii se zapojil i populární autor série knih z žánru fantasy Terry Pratchett.
  • Ten sám trpí Alzheimerovou nemocí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.