Kanadské a švédské hokejistky si po dvou zápasech zajistily postup do semifinále olympijských her. Favorizovaný domácí tým v pondělí navázal na rekordní debakl Slovenska (18:0) dalším jistým vítězstvím nad Švýcarskem 10:1. Seveřanky si poradily se Slovenskem v poměru 6:2. Ve středu si oba úspěšné týmy zahrají v repríze finále z Turína o vítězství ve skupině A.

Na další vysoké výhře Kanady se podílelo devět různých střelkyň, dvakrát se trefila pouze Meghan Agostaová. Neprůstřelnost obhájkyň prvenství na turnaji prolomila ve druhé třetině za stavu 0:5 Darcia Leimgruberová.

Slovenský olympijský nováček se dočkal premiérových gólů, ale zásahy Anny Džurňákové a Nicol Čupkové v první třetině znamenaly vždy pouze vyrovnání. Švédky pak už další odpovědi na své trefy nepřipustily a hlavní zásluhu na jejich vítězství měla autorka čtyř gólů Pernilla Winbergová.

ZOH - lední hokej žen (Vancouver):

Skupina A:

Kanada - Švýcarsko 10:1 (2:0, 3:1, 5:0)
Branky: 29. a 32. Agostaová, 7. Appsová, 15. Vaillancourtová, 23. Piperová, 41. Heffordová, 50. Wardová, 50. Poulinová, 51. Johnstonová, 52. Wickenheiserová - 40. Leimgruberová.

Švédsko - Slovensko 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Branky: 6., 13., 30. a 54. Winbergová, 17. Asserholtová, 47. Holmlövová - 10. Džurňáková, 14. Čupková.