Norským hrdinou byl autor hattricku Tore Vikingstad. Švýcaři skončí ve skupině třetí se třemi body, Norové čtvrtí s jedním.

Švýcaři vtrhli do zápasu, jako kdyby v nich ještě přetrvalo velké nabuzení a energie z překvapivého bodového zisku proti Kanadě. Záhy mohli jít také do vedení. Již po 58 vteřinách zalehl úmyslně puk v brankovišti zadák Holös, nařízené trestné střílení však Domenichelli neproměnil, neboť brankář Grotnes jeho úmysl dobře přečetl.

Přesto se favorit zápasu vedoucí branky brzy dočkal. Už pět sekund po trestném střílení napravil Domenichelli své selhání, když se štěstím připravil šanci Sprungerovi, jenž bekhendem zacílil přesně.

Vzápětí si ale Švýcaři hodně zavařili. Paterlini musel na čtyři minuty na trestnou lavici, poté ho následoval i Diaz a Norové hráli téměř dvě minuty v pěti proti třem. Největší šanci měl však ihned po návratu na led Paterlini, jenž s blafákem do bekhendu neuspěl. Švýcaři přestříleli svého soka v první třetině jednoznačně 13:4, ale remízový stav zařídil ve 13. minutě trochu překvapivě Vikingstad.

Oba týmy měly následně několik šancí, gól však Nory hodně povzbudil, vyrovnali hru a byli čím dál nebezpečnější před Hillerovou klecí. Jejich aktivitu završil vedoucí trefou v přesilovce ve 26. minutě Hansen.

O vítězství Švýcarů rozhodl Lemm

Zaskočení Švýcaři však dokázali odpovědět zásluhou Wicka a ve 36. minutě dokonce znovu vedli, když předvedl fantastický ekvilibristický kousek Sannitz. Vzduchem letící přihrávku usměrnil mimo Grotnesův dosah a poté také ze vzduchu dokončil svůj originální blafák sklepnutím kotouče do branky. Krátce před druhou přestávkou ovšem po dobré práci Zuccarello Aasena a přesné přihrávce opět vyrovnal Vikingstad.

Zajímavý hokej se hrál i ve třetí třetině, kdy se týmy snažily co nejdříve rozhodnout. Na stranu Švýcarů se misky vah přiklonily znovu v polovině třetího dějství; osm vteřin před vypršením trestu Norů pro příliš hráčů na ledě našel Wick výtečnou přihrávkou Blindenbachera a ten střelou bez přípravy propálil Grotnese.

Hned v 52. minutě měl obrovskou šanci vyrovnat Zuccarello Aasen, Hiller si dokázal poradit. Právě švýcarský gólman pár vteřin nato chyboval v rohu kluziště, Thoresen předložil puk Vikingstadovi, který zkompletoval hattrick a bylo to 4:4. Zápas i přes další šance dospěl do prodloužení, v jehož polovině rozhodl o výhře favorita z bezprostřední blízkosti Lemm.