Izrael v pondělí dočasně zastavil v celostátním měřítku poštovní služby kvůli nálezu dopisové bomby na jedné z pošt. Pozadí odeslání výbušniny není zatím jasné, uvedl podle agentury Reuters policejní mluvčí Micky Rosenfeld. Kdy bude poštovní provoz obnoven, ale neřekl.

Dopisová bomba byla podle agenturních zpráv objevena na poště v severoizraelském městě Migdal Haemek. Žena, která si přišla vyzvednout dopis, objevila v obálce drátky a baterie. Policie nyní vyšetřuje, zda šlo o teroristický akt, nebo o místní zločin.

Agentura AFP bez dalších podrobností informovala, že podle izraelského serveru Ynet dnes byly objeveny dvě dopisové bomby.

Výjimečná opatření

Izraelské úřady pak přikročily k výjimečnému opatření, když zastavily po celé zemi poštovní služby. Ve všech distribučních centrech v zemi probíhá důkladná prověrka zásilek, řekl ředitel Izraelské pošty Avi Hochman.

"V současnosti neodesíláme žádné zásilky, ani žádné nepřijímáme, protože chceme chránit bezpečnost veřejnosti," citovala Hochmana agentura Reuters.

Policie vyzvala Izraelce ke zvýšené obezřetnosti. Mají ji zavolat v případě obdržení jakéhokoliv "podezřele vypadajícího" dopisu nebo balíku.

Související