Dvaadvacetiletý útočník Burnley Fletcher si na dnešním tréninku zlomil ruku, trenér Craig Levein však podle serveru BBC náhradníka povolávat nebude.

Na srazu skotského týmu se objevila i trojice zraněných hráčů Lee McCulloch, který má potíže s kotníkem, a obránci Lee Wallace s Andym Websterem.

Záložník Glasgow Rangers McCulloch se v neděli zranil při derby s Celtikem. Jednatřicetiletý středopolař se vzdal reprezentace za předchozího trenéra George Burleyho, ale s novým koučem Leveinem se dohodl na návratu.

Vedení reprezentace ještě oficiálně neoznámilo, že McCulloch nenastoupí, ale podle webu Rangers bude mimo hru týden až deset dní.

Na sraz přijel se zraněním oka a s třemi stehy obránce Hearts Wallace a stoper Dundee United Webster má zraněné lýtko. "Lee Wallace by měl být v pořádku. Také zranění Andyho Webstera se přes víkend zlepšilo a doufá, že bude moci nastoupit," uvedl mluvčí týmu.

Skotská reprezentace přišla už před týdnem o dalšího potenciálního navrátilce, brankáře Allana McGregora. Trenér Levein ho vyřadil kvůli tomu, že se zapletl do potyčky v nočním klubu. "Až si vyřeší své problémy, znovu se na něj před příštím utkání zaměříme," řekl Levein minulý týden.

Osmadvacetiletý McGregor se mohl ve skotském dresu objevit po necelém roce. Loni v březnu byl spolu s tehdejším kapitánem Barrym Fergusonem vyřazen předchozím koučem na doživotí z týmu, když po prohře s Nizozemskem propili noc.

Pro Leveina bude utkání s Českou republikou na glasgowském stadionu Hampden Park zápasovou premiérou na skotské lavičce. Oba týmy se navíc utkají v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2012.

Související