Dobrý pocit ze hry, ale nepříjemný poznatek, že nikdo nedokáže nahradit zraněného kanonýra Milana Baroše. To jsou pro trenéra Michala Bílka hlavní poznatky z utkání se Skotskem, v němž jeho svěřenci potvrdili střeleckou bezradnost z poslední doby. Čeští fotbalisté nedali gól už 378 minut a právě zápas ve Skotsku jasně ukázal, že je nejvíce sráží neproduktivní ofenziva.

"Porážka mě hodně mrzí, protože jsme sehráli velmi dobré utkání a většinu doby byli lepším týmem. Pokud jsme míč dokázali udržet na zemi, dostávali jsme se do koncovky, ale tam jsme bohužel často selhali," prohlásil Bílek.

Kouč chtěl na pozici tvůrce hry vyzkoušet i Skácela

"Ukázalo se, že je na čem stavět. Noví hráči, kteří se do mužstva zapracovávají, potvrdili své možnosti a mohou nahradit své předchůdce. Bohužel se ukazuje, že zatím nikdo nedokáže nahradit absentujícího Milana Baroše, který je naším nejlepším střelcem. Jeho branky nám v takovýchto zápasech chybí," povzdychl si kouč.

Tomáše Rosického prý nestřídal kvůli zranění. "Chtěl jsem na jeho postu vyzkoušet Rudu Skácela a rozložit utkání na všechny hráče, které jsme měli k dispozici. Tomáš ale sehrál výborný zápas," pochválil nejlepšího hráče svého výběru.

Rosický: Byli jsme celý zápas lepší, ale neprosadili jsme se

Sám Rosický měl ze hry dobrý pocit. "Ukázalo se, že je na čem stavět a z toho mám radost. Menší už z toho, že jsme nedokázali nic proměnit. Byli jsme celý zápas lepší, ale oni třikrát vystřelili a vyhráli, zatímco my jsme se prosadit nedokázali."

Svěrkoš: Moje šance? Asi klíčový moment zápasu

Často skloňovaným jménem bude Václav Svěrkoš, který spálil největší šance a především akce z 23. minuty výsledek hodně ovlivnila. "Hrozně mě to mrzí. Byl to opravdu rozhodující moment zápasu, protože pokud bych proměnil, mohlo se všechno vyvíjet jinak. Jenže on se tam na poslední chvíli přiřítil obránce a mě se nepodařilo je prostřelit," líčil útočník, podle kterého se ukázalo, že hra po zemi soupeři svědčit nebude. "Proto byl zápas hrozně cenný," uvedl Svěrkoš.

Související