Nejsou naštěstí hlášeny žádné škody ani oběti na životech. Úřady nevydaly žádné varování před přívalovou vlnou cunami.

Podle amerického geologického institutu byly otřesy zaznamenány v 9:00 SEČ v hloubce asi 40 kilometrů. Otřásaly se severní a centrální části ostrova. Epicentrum bylo asi 80 kilometrů od východního mořského pobřeží a 300 kilometrů od Tokia. Otřesy trvaly několik sekund a byly cítit i v hlavním městě Tokiu.

Japonská meteorologická stanice nevydala varování před přívalovou vlnou cunami, ale upozornila, že hladina moře se může mírně vzdouvat.

Na televizních záběrech z oblastí ležících blízko epicentra nebylo vidět žádné škody, provoz na silnicích byl normální.

Vysokorychlostní vlak projíždějící oblastí se při zemětřesení automaticky na chvíli zastavil, ale brzy se znovu rozjel. Policie a hasiči po kontrole dálničních úseků v kritické oblasti ujistili, že nebyly poškozeny. Poškozeny nebyly ani jaderné elektrárny v oblasti a podle vedení elektrárenských podniků pracují normálně.

Japonský systém včasného varování předpověděl zemětřesení krátce před jeho začátkem. Zpravodajská stanice NHK přerušila vysílání zápasu sumo a varovala obyvatele, aby šli do krytů.

Zemětřesení postihlo také Indonésii

Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy stupnice postihlo v neděli také souostroví Moluky na východě Indonésie. Centrum otřesů leželo zhruba 56 kilometrů pod mořským dnem. Otřesy na povrchu nebyly příliš intenzivní, hrozba tsunami je podle místních seizmologů minimální.

Oblast Moluk zasáhlo silné zemětřesení už loni v říjnu. V září 2009 stihly indonéský ostrov Sumatru ničivé otřesy půdy, které usmrtily kolem tisíce lidí.