Čeští běžci na lyžích ovládli závod Red Bull Nordix ve skikrosu na běžkách. V sobotním klání ve švýcarském Davosu zvítězil mladý Daniel Máka před bronzovým olympijským medailistou ze štafety Martinem Koukalem, pátý Dušan Kožíšek vyhrál malé finále.

Máka byl v cíli nadšený a Koukal vysvětloval důvod velkého úspěchu českého týmu. "České tratě jsou upravované jen jednou týdně, takže jsme na podobné podmínky zvyklí," podotkl český běžec.

Na startu se v Davosu, kde adrenalinový závod na sjezdovce Bogen sledovalo 3000 fanoušků, sešla skvělá konkurence. Nechyběl ani vítěz Světového poháru Petter Northug. Norský fenomén ovšem v malém finále spadl na posledním skoku a do cíle dojel šestý se šrámem pod okem.

"I přesto, že vypadám jako Mike Tyson a závod se mi moc nevydařil, velmi jsem si to užil," citovala Northuga tisková zpráva.

V konkurenci 60 startujících se prosadil rovněž bývalý sdruženář Ladislav Rygl. Vítěz českého závodu z Božího Daru doběhl sedmý.