Středeční návštěva ruského prezidenta Dmitrije Medveděva na Ukrajině přinesla první ovoce. Se svým protějškem Viktorem Janukovyčem totiž podepsal dohodu, která umožní ruské černomořské flotile setrvat na území Ukrajiny i po vypršení stávající smlouvy v roce 2017, a to na 25 let.

Smlouva navíc předpokládá, že pokud nebude mít ani jedna strana námitky, automaticky se prodlouží o dalších pět let.

Výměnou za pronájem námořní základny v Sevastopolu pak ruská strana slíbila, že Ukrajině poskytne slevu na plyn. Ta by měla činit 30 procent ze stávající ceny anebo sto dolarů v případě, že by cena plynu přesáhla 330 dolarů za tisíc metrů krychlových.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.